Daha sağlıklı ve daha kalın saçlar için pirinç suyu

Burada size daha sağlıklı ve daha kalın saçlar için pirinç suyundan bahsetmek istiyoruz.

Daha sağlıklı ve daha kalın saçlar pirinç suyu kullanın

Saç bakımı rutininiz için doğal, denenmiş ve gerçek bir malzemeyi tercih ediyorsanız, başka yere bakmayın. Saçları sağlıklı büyümeyi teşvik ederken aynı zamanda yumuşak ve ipeksi bırakma yeteneği konusunda, güzellik uzmanlarını ve TikTok kullanıcılarını çılgına döndüren, pirinç suyu son zamanlarda büyük revaç görüyor.
Pirinç suyu, pirinci pişirme sürecinde kullanılan ve tahılı süzdükten sonra arta kalan suyu ifade eder. Bu nişastalı sıvının saçlarınız için sayısız sağlık yararına sahip olduğu düşünülmektedir ve kullanımının kökenleri eski Japonya, Çin ve Güneydoğu Asya'da binlerce yıl öncesine dayanmaktadır.

İşte burada daha sağlıklı ve daha kalın saçlar için pirinç suyu kullanımı öneriyoruz.

sağlıklı saçlar için pirinç suyu kullanın

Daha sağlıklı ve daha kalın saçlar için kullanmaya başlamanız gereken şaşırtıcı malzeme - pirinç suyu

Saç tedavisi olarak kullanılan pirinç suyunun kısa tarihi

Araştırmacılara göre, Japonya'daki Heian döneminden (MS 794 - 1185) beri insanlar pirinç suyunu saçlarında kullanıyorlar. Günümüz Çin'inde, Huangluo adlı bir köyde yaşayan Yao kadınları, ortalama 1,5 m uzunluğunda saçlara sahip oldukları ve birçoğunun 80'li yaşlarına gelene kadar saçlarında beyazlama olmadığı söylenir. Araştırmacılara göre bu kadınların saçlarının uzunluğu ve rengi pirinç suyunda yıkadıkları gerçeğine borçludur.

Pirinç suyu saçınıza nasıl fayda sağlayabilir?

Saç bakım rutininize pirinç suyu eklemenin faydası olduğu açık görünüyor, ancak bu güzellik tüyosu gerçekte nasıl çalışıyor? Pirinç suyunun saç esnekliğini artırmaya yardımcı olmakla birlikte saça daha fazla güç veren hafif bir kaplama sağlamaktadır. Ayrıca yüzey sürtünmesini azaltır, böylece saçınız şekillendirirken kolay kırılmaz.

Ayrıca vitaminler ve amino asitlerle dolu olan pirinç suyu, saç köklerini canlandıramamasına rağmen mevcut saçlarınızı daha uzun süre uzatabileceği anlaşılmıştır.

Pirinç suyu, içerdiği B Vitamini, magnezyum, kalsiyum, fosfor, kükürt ve demir gibi vitamin ve minerallerin sayesinde sağlıklı saç büyümesini teşvik eder ve kimyasal işlemlerden veya ısıyla şekillendirmeden zarar görmüş telleri onarmaya yardımcı olur.

Pirinç suyunun içinde bulunan inositol, saçı güçlendirmek, esnekliği ve parlaklığı artırmak için saça nüfuz eder ve saçı güçlendirir, kırılmayı ve aşırı dökülmeyi önler.

Ayrıca uzmanlar bir uyarıda bulunuyor, pirinç suyunun kurutucu etkisinden, kuru saç ve saç derisi üzerine kullanılmaması gerekir. Ancak yağlı saç tipleri bu nedenle pirinç suyu ürünlerinden büyük ölçüde yararlanabilir.

Genel olarak, çok sayıda potansiyel faydası, ilgi çekiciliği, sahip olduğu eski bir tarih ile pirinç suyunusaçlarınız üzerinde denemeye değerdir. Pirinç suyunu bakım rutininize dahil etmenin en iyi yolu şampuanlamadan sonra saça uygulamaktır, saça ve saç derisine masaj yapılarak yaklaşık 20 dakika bekletilmeli ve ardından ılık su ile iyice durulanmalıdır. Geleneksel şampuanlarla ilgili herhangi bir saç derisi sorununuz veya hassasiyet sorununuz varsa, normal şampuan yerine de kullanılabilir.

© Copyright 2022 Guzel-Hayat.com - All Rights Reserved

This site was built with Mobirise website templates