Güzellik

Güzellik sırları nelerdir? Nasıl güzel olunur? Güzellik tiyoları ve tavsyeleri.

Güzellik

"Dünyayı güzellik kurtaracak", demiş Dostoyevski! Bu sayfada sizleri güzellik uzmanlarını verdiği güzellik tavsiyeleri ve güzellik tüyoları ile buluşturacağız. Güzellik uzmanı nasıl olunur?  Güzellik sırları nelerdir? Nasıl güzel olunur?
Değişen güzellik standartları ve sağlık problemlerin çözülmesine yardımcı olan bakım çeşitleri nelerdir? Doğal güzellik sırları ve bakım önerileri, güzel görünmenin yollarını, güzel ve çekici olmanın sırlarını, uzmanların önerdiği çeşitli güzellik tüyolarını ve tavsiyelerini burda bulabilirsiniz! Güzellik merkezlerini ve güzellik salonlarını aratmayacak saç ve cilt bakımı tavsiyeleri, güzellik hileleri ve güzelik reçeteleri sayfamızda okuyabilirsiniz!  

Güzellik Sırları

Güzellik sırları neler? Burada açıklıyoruz...
güzellik
Daha sağlıklı ve daha kalın saçlar için pirinç suyu kullanın!

Saç bakımı rutininiz için doğal, denenmiş ve gerçek bir malzemeyi tercih ediyorsanız, başka yere bakmayın. Saçları sağlıklı büyümeyi teşvik ederken aynı zamanda yumuşak ve ipeksi bırakma yeteneği konusunda, güzellik uzmanlarını ve TikTok kullanıcılarını çılgına döndüren, pirinç suyu son zamanlarda büyük revaç görüyor.

güzellik sırları
Cildi daha parlak ve pürüzsüz yapan 3 besin

C vitamini, güneş koruyucu ve nemlendirici içeren serumların düzenli kullanımı kesinlikle cildin güzel görünmesine yardımcı olur, ancak parlak ve genç bir görünüm için en önemli şey sağlıklı beslenmeden geçer. Günlük diyetinize daha yüksek seviyede protein ve kolajen içeren yiyecekleri ekleyerek, günlük cilt bakımına yardım edebilirsiniz.

güzellik tüyoları
E vitamininin cildinize faydaları nelerdir ve nasıl kullanılır

Tokoferol olarak da bilinen E vitamini, cilt için önemli bir antioksidandır. Badem, yer fıstığı, avokado, ay çekirdeği, ıspanak, kabak ve çeşitli yağlar bu vitamini ile zengindir. Tüm vücut dokularını, cildi ve aynı zamanda ana organları ve hücreleri hasarlardan korur. İşte E vitamininin cildinize fayda sağlayabileceği bazı yollar.

Güzellik Nedir ?

Güzellik kelimesinin TDK sözlük anlamı belki de en sık araştırılan kelimedir. Kullanım alanının geniş olduğundan Güzellik en merak edilen kelimeler arasındadır. Güzellik, hoşlanma hissi uyandıran, okşayıcı davranış ya da söz, estetik bir zevk ya da güzel olan bir kimsenin nitelenmesi anlamlarına gelen bir kelimedir. Güzellik göreceği bir kavram olmasından dolayı herkese göre farklılık gösterebilir.

Güzelliğin Tarihçesi

Güzelliğin varlık alanı estetik kuramların vurguladığı temel meseler arasındadır. Güzel olan ve güzellik üzerine Platon'dan beri tartışılır ve değerlendirmeler yapılır. Güzellik kuramı felsefe içinde çok geliştirilmiş bir alandır. Platon’a göre güzelik mutlaktır ve ideal bir güzellik var olması gerekmektedir. Diğer bir filozof olan Plotinus güzelliği, ilahi aklın dünyada yansıması olarak açıklamaktadır. Aristoteles’ e göre ise "güzel olan, salt kendisi için arzulanabilir olandır". Ayrıca Aristoteles, güzelliği matematiksel bir oran gibi gösterir. Güzel olan kavranılabilir olmalı ve bu da oran ve ölçü ile ele alınır. Bu konuda simetri de çok önemlidir çünkü bir kusurun olmamasının kanıtıdır.

İnsan Güzelliği 

Bir kişinin "güzel" olarak vasıflandırılması, ister bir kişinin görüşü, ister toplumun ortak değer yargısı olsun genellikle, kişilik, zeka, zarafet ve cazibe gibi "iç güzelliğinin" ve sağlık, gençlik, ortalama yakınlık, cilt gibi "dış güzelliğin" bir birleşmesidir. 

© Copyright 2022 Guzel-Hayat.com - All Rights Reserved

Created with Mobirise web page maker