Avrupa da görülmeye değer 5 romantik şehir

Burada size Avrupa da görülmeye değer 5 romantik şehiri tanıtıyoruz.

Avrupa da görülmeye değer 5 romantik şehir

Kuşkusuz Avrupa'da seyahat etmek için en romantik zaman ilkbahardır. Havaların düzelmesiyle birlikte kiraz çiçeklerin kokusu, daha uzun günler, güneşin öptüğü çatılar akla gelir. Tüm doğa yeni bir hayata uyandığında, romantizm duygusu havada duyulmaya başlar. İşte Avrupa'nın görülmeye değer en romantik şehirlerinden bazıları. Onlar gerçekleştirmeyi bekleyen bir peri masalıdır!
İşte Avrupa da görülmeye değer 5 romantik şehir :

Avrupa da görülmeye değer 5 romantik şehir

Cesky Krumlov

1. Cesky Krumlov, Çek Cumhuriyeti

Bu sevimli küçük bohem kasaba Cesky Krumlov, Prag'ın sadece birkaç saat güneyinde yer almaktadır. Şehir, yerel halk ve Vltava Nehri'nde yüzmek için gelen ziyaretçiler ile yaz aylarında gerçekten canlanıyor, ancak burayı Nisan veya Mayıs aylarında ziyaret ederseniz, genellikle kendi başınıza yerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Positano

Positano, İtalya

2. Positano, İtalya

Amalfi Sahili'ndeki renkli kaya, Positano'daki en ünlüsüdür. Okyanusa bakan bir uçurumun üzerinde dik bir şekilde yer alan bu küçük kasaba, sıcak aylarda siyah kumlu plaja akın eden ziyaretçiler tarafından tercih ediliyor. Mayıs ayında ziyaret ederseniz, daha az ziyaretçi, biraz daha fazla konaklama ve restoran seçeneği ile ödüllendirileceksiniz.

Annecy

Annecy, Fransa

3. Annecy, Fransa

Annecy Gölü kıyısında yer alan ve bir kanal akışıyla çevrili olan Annecy, Fransa'nın en büyülü şehridir. Bu hazine gibi şehir, ilkbaharda çok sayıda çiçek saksılarıyla canlanır ve en iyi şekilde keşfedilir.

Brugge

Brugge, Belçika

4. Brugge, Belçika

Bruges, Belçika'nın en kuzey kesiminde yer almaktadır. Bu şirin küçük kasaba en çok sıcak aylarda ziyaret edilir. Yerel çikolataları, biraları ve tabii ki ünlü Belçika patateslerini mutlaka deneyin!

Braşov

Braşov, Romanya

5. Braşov, Romanya

Doğu Avrupa’da romantik bir küçük kasaba için en iyi seçim Romanya'nın Brasov şehridir. Buradan çok çeşitli kaleleri, diğer küçük kasabaları ve tabii ki sonsuz doğayı keşfedebilirsiniz.

© Copyright 2022 Guzel-Hayat.com - All Rights Reserved

Site was made with Mobirise template