Balkonunuzu rahat bir alana nasıl dönüştürebilirsiniz?

Balkonunuzu rahat bir alana nasıl dönüştürebilirsiniz


Balkonunuzu rahat bir alana nasıl dönüştürebilirsiniz?

2020 ve 2021'de getirilen kısıtlamalarla beraber bahçecilik yeni nesil takipçileri buldu. Gençler kendileri yaptıkları bir alanda bitkiler yetiştirmenin ve dinlenmenin keyfini keşfetmeye başladılar.

Birçoğu için, şehir merkezindeki apartmanlarının küçük balkonları, açık hava fikrine, benzersiz ve rahat bir dış mekan alanı yaratma fırsatına sahip tek seçenektir. Siz de biraz toparlama ve birkaç basit yöntemle, çayınızı yudumlayacağınız, kitaplarınızı okuyacağınız hayallerinizdeki balkonu oluşturabilirsiniz.


Rahat mobilyalar seçin


Balkonunuz hem kullanışlı hem de güzel olmalıdır - her ikisini de elde etmenin en önemli yollarından biri mobilyalardır. Dış mekan için tasarlanan mobilyalardan bir takım seçmek, sahip olduğunuz alanı tamamen değiştirebilir. Daha küçük balkonlar için şık katlanır sandalyeler ve bir bistro masası iyi bir iş çıkarabilir. Aynı zamanda asılı salıncakların kullanılması, zemini diğer eşyalar için serbest bırakabilir. Balkonunuz daha büyükse, benzersiz bir dış mekan yaşam alanı yaratmak için bir bahçe kanepesi kullanabilirsiniz.


Daha konforlu bir alan için ışıklandırmaya önem verin


Işık, bir alanı dönüştürmenin harika bir yoludur. Belirli alanları vurgulamanıza veya algılanan nesneyi tamamen değiştirmenize olanak tanır. Örneğin balkon korkuluğunu vurgulamak için balkonunuzu yanıp sönen ışıklarla süsleyebilirsiniz. Spot ışıkları veya asılı fenerler size biraz daha fazla aydınlık verebilir, böylece güneş battığında bile dışarıda kitap  okuyabilirsiniz.


Yeşillik


Balkonunuz açık bir alan olduğundan, açıkta çekici bitkiler yetiştirmek için iklimden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Küçük ağaçlar ve çalılar, gizli bir bahçe hissi yaratır ve yeşil rengin yanı sıra mahremiyet de ekler. Yeşilliklerin daha az yer kaplaması için balkonunuza bir çiçek kutusu asmayı deneyin; hayati yerden tasarruf edeceksiniz ve hem içeriye hem de dışarıya bakmak için güzel bir kuruluma sahip olacaksınız. Özellikle balkonu ve balkona açılan kapıyı süslemek için asılı bitkiler de bir zorunluluktur, bu nedenle dikey bir dekor hissi yaratmış olursunuz.


Tekstil ve perdeler


Hammaddeler ve el sanatları, artık sürdürülebilir yaşam felsefesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu nedenle, dayanıklı kumaşlar ve tekstiller, ister kilim olarak, isterse duvar halısı olarak kullanılması, balkonunuza harika ve modern bir katkı sağlar. Tasarıma yumuşaklık katmak için de perdeler kullanılabilir, aynı zamanda duvarlar metal süslemeler veya sanat eserleri ile güzelleşebilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sabahları şişkin bir göbeği önlemek için uzmanların önerdiği tek sıcak içecek

Gün boyu enerjik kalmak için uygulamanız gereken basit kurallar

Avrupa'da görülmeye değer 5 romantik şehir