Saç dökülmesini önlemek için en iyi takviyeler

 

Saç dökülmesini önlemek için en iyi takviyeler


Saç dökülmesini önlemek için en iyi takviyeler


Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır, ancak en yaygın olanlardan biri besin eksikliğidir. İdeal durumda, sağlıklı saç büyümesi için gereken tüm vitaminleri, mineralleri ve besinleri her gün yediğiniz yiyeceklerden alınır. Ancak bazen çeşitli nedenlerden dolayı vücudu desteklemek için takviyeler alınması gerekir.  


Demir


Saç dökülmesini önlemek için önerilen ilk takviye demirdir. Vücudumuzun oksijeni çeşitli bölgelere taşımak için demire ihtiyacı vardır. Bu mineralin seviyesi düşükse, biri saç dökülmesi olmak üzere birçok olumsuz etkiye yol açar. Vücuttaki demir yeterli olmaması durumunda saç kökleri zayıflayabilir. Takviyeler harika bir seçenek olsa da, demirin yiyeceklerle alınması tavsiye edilir. Bu, aşırı doz alınmasından korur ve besinleri en iyi şekilde emilmesini sağlar. Demirin en iyi kaynakları et, kümes hayvanları, balık, deniz ürünleri ve ıspanak ve fasulye gibi bitkisel gıdalardır.

Beslenme uzmanları demir takviyeleri ile aşırıya kaçmamaları konusunda uyarıyorlar, çünkü aşırı doz aynı zamanda saç dökülmesine ve diğer sağlık sorunlarına da yol açabilir.


D vitamini


D vitamini eksikliği, saç dökülmesi gibi problemlerin bir başka büyük suçlusudur. Güneş ışığına maruz kaldığında deride üretilir ancak kapalı yaşam tarzımız ve güneş koruyucuların yaygın kullanımı ile dünyada D vitamini eksikliği yaygınlaşmıştır. Bu nedenle günlük olarak takviyesini almak saç dökülmesini önlemenin harika bir yolu olabilir.

D vitaminini gıda yoluyla, doğal yoldan almak istiyorsanız, birçok seçeneğiniz var. D vitamininin kaynakları arasında somon, süt ürünleri ve yetiştirilen bazı mantarlar bulunur.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sabahları şişkin bir göbeği önlemek için uzmanların önerdiği tek sıcak içecek

Gün boyu enerjik kalmak için uygulamanız gereken basit kurallar

Avrupa'da görülmeye değer 5 romantik şehir