Sabahları şişkin bir göbeği önlemek için uzmanların önerdiği tek sıcak içecek

Sabahları şişkin bir göbeği önlemek için uzmanların önerdiği tek sıcak içecek 
Sabahları şişkin bir göbeği önlemek için uzmanların önerdiği tek sıcak içecek


Yaygın olarak sabahları oluşan şişkinlik genellikle birkaç şeye bağlanır (örneğin, belki yatmadan hemen önce büyük bir yemek yediniz veya çok fazla gazoz içtiniz). Sebebi ne olursa olsun, sabah şişkinliğiniz doğal ilaçların yardımıyla yatıştırılabilir ve genellikle daha yumuşak sindirimle bağlantılı, denenmiş ve gerçek bir sıcak içecek bu konuda çok yardımcı olabilir.


Nane Çayı Neden Sabah Şişkinliği İçin Klasik Bir Çözümdür?


Uzmanlar, sabahları kahvaltıyla birlikte veya kahvaltıdan sonra taze, sıcak çayın şişkinliği yatıştırmaya yardımcı olabileceğini ve bir çayın diğerlerinden farklı olduğunu söylüyor (ancak orada birçok sağlıklı seçenek var). Bu bildiğimiz nane çayıdır. Yüzlerce yıldır metabolizmayı iyileştirmek ve sindirime yardımcı olmak için kullanıldığını biliniyor. Nane çayının içinde (flavonoidler olarak sınıflandırılan), metabolizmayı hızlandıran bileşikler bulunur.


Bu çayın mantar önleyici doğasindirim sağlığını iyileştirmeye yardımcı olma yeteneğinden de sorumludur. Yemekten sonra bir fincan nane çayı, gaz ve şişkinliği hafifletmeye yardımcı olurken, aynı zamanda bu yolla sindirimi ve potansiyel olarak metabolizmayı da hızlandırabilir. Uzmanlara göre nane çayının çok çeşitli hastalıklarla savaşmaya yardımcı olmaktadır. Mümkün olduğunda, toksinleri ve istenmeyen katkı maddelerini içermeyen organik çaylar satın almayı özen gösterin.


Bu hafta kahvaltınızda deneyin ve sabah şişkinliği çekiyorsanız gözle görülür bir fark görün! Yine de şişlik ve hazımsızlık devam ederse doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekmektedir

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gün boyu enerjik kalmak için uygulamanız gereken basit kurallar

Avrupa'da görülmeye değer 5 romantik şehir