Daha sağlıklı bir hayat için satın almayı bırakmanız gereken 10 Yiyecek

Daha sağlıklı bir hayat için satın almayı bırakmanız gereken 10 Yiyecek

Daha sağlıklı bir hayat için satın almayı bırakmanız gereken 10 Yiyecek

Sağlıklı bir hayat yaşamak istiyorsanız, besleyici bir diyet öncelik taşır, buna ulaşmak ve başarmak için ilk önce market alışverişinizle başlamalısınız! Kilo aldıran, kalorisi yoğun yiyecekler evinizde yoksa, aklınıza geldikçe onlardan atıştırmazsınız. Uzmanların, satın almayı bırakmanızı önerdikleri 10 yiyeceği keşfetmek için okumaya devam edin.

Mısır gevreği


Diyetisyenlere göre şekerli tahıl korkunç bir besindir. Mısır gevreği gibi tahıllar yüksek oranda işlenmiş şeker ve rafine karbonhidratlarla dolu. Tahıl kutularındaki gıda etiketlerini okumak ve porsiyon başına en az 3 ila 5 gram lif ve en fazla 5 gram şeker içeren bir gıdayı hedeflemek çok önemlidir.


Sosis


Arada bir, gerçekten sosis yemek istiyorsanız, akıllıca seçin. Hindi gibi yağsız et tercih edin. Etiketleri okumayı ve kalori, yağ ve şeker içeriğini incelemeyi unutmayın.


Aromalı yoğurtlar


Yoğurt iyi bir protein, kalsiyum, D vitamini ve L. acidophilus gibi probiyotik bakteri kaynağıdır, ancak tüm yoğurtlar eşit değildir. Aromalı yoğurtlar 15 ila 18 gramdan fazla toplam şeker içerir. Sade, tatlandırılmamış yoğurt seçerek ve taze veya donmuş meyve, fındık, tarçın veya bal ile tatlandırarak ilave şeker alımınızı azaltabilirsiniz. 


Meyve suyu


Meyve suları sadece şekerle doludur. Beslenme uzmanlarına göre sağlıklı bir yemek, en az 5 gram lif içeren bir protein, yağ ve karbonhidrat kombinasyonu sağlamalı. Fakat meyve sularında lif yok, bu yüzden aldığınız şey sadece kan şekerinizi yükseltecek bir karbonhidrat. Evde bir bardak suya biraz taze narenciye sıkmak çok daha iyi.


Tahıl karışımından oluşan tatlı


Granola'nın sağlıklı olduğunu düşünmek için kandırıldıysanız, yalnız değilsiniz. Sağlıklı bir granola bulmak mümkün olsa da, etiketleri dikkatlice okumalı ve porsiyon büyüklüğüne dikkat etmelisiniz. En iyi seçeneğiniz, ilave şekerden kaçınmak için evde kendi doğal granolanızı yapmaktır.


Rafine edilmiş yulaf ezmesi


Yulaf ezmesi gibi iyi karbonhidratları yiyen insanlar daha fazla enerjiye sahip olur, şeker isteklerini azaltır, daha fazla kilo verir ve hatta daha düzenli bağırsak hareketlerine sahiptir. Ancak, rafine edilmiş yulaf sağlığa faydalarının çoğunu kaybeder. 


Şekersiz Ürünler


Gerçek şeker iyi bir şey değildir, ancak sahte şekerden daha kötü bir şey yoktur. Şeker alkollerinin eritritol, ksilitol ve maltitol gibi birçok zor adı vardır. Bu bileşenlerden herhangi birini gıda etiketlerinizde görürseniz, satın almayın. Şeker alkollerinin eklenmesi, gıdalardaki şeker ve karbonhidratı düşürmeye yardımcı olur, ancak aynı zamanda büyük göbek şişmesine ve GI rahatsızlığına neden olur.


Beyaz ekmek


Rafine buğday, diğer adıyla beyaz un, besin içermez ve vücudu doyurmaz. Bakkalda bulunan diğer birçok sağlıklı seçenekle, bu aşırı işlenmiş gıdayı satın almak için hiçbir neden yoktur. Etiketinde “buğday unu” veya “ağartılmamış zenginleştirilmiş un” gibi maddeler içeren gıdalardan kaçının. Bu boş kalorili karbonhidratlar, bir sonraki öğünün depolanmasına ve yağa dönüşmesine neden olacak.


Protein Barları


Vücudunuzun çalışması ve kas inşa etmesi için yeterli miktarda proteine ​​​​ihtiyacı vardır, ancak onu yediğiniz gıdalardan doğal olarak almak en iyisidir. Bildiğimiz protein barlar genellikle koruyucu maddeler, GDO'lar, alerjinler, soya, aspartam, sakarin ve yapay aromalar içerir. Etiketleri kontrol etme ve malzemelerin iyi bir kaynaktan geldiğinden ve şeker, soya ve glütensiz olduğundan emin olmak konusunda dikkatli olmalısınız.


Şeker İlaveli Bitki Bazlı Sütler


Bazıları için bunlar harika, sağlıklı seçenekler olsa da uzmanlar, şeker eklenmiş sütlerden kaçınmanız gerektiğini söylüyor. Eklenen şeker çok gereksiz ve fazladan kalori ekleyip kilo almaya neden olabilir. Sağlıklı bitki bazlı süt, marketten satın almak yerine, kendiniz yapabilirsiniz. Bu şekilde, içeceğe neyin girdiğini ve nihayetinde vücudunuz üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sabahları şişkin bir göbeği önlemek için uzmanların önerdiği tek sıcak içecek

Gün boyu enerjik kalmak için uygulamanız gereken basit kurallar

Avrupa'da görülmeye değer 5 romantik şehir