Avrupa'da görülmeye değer 5 romantik şehir


Avrupa'da görülmeye değer 5 romantik şehir


Kuşkusuz Avrupa'da seyahat etmek için en romantik zaman ilkbahardır. Havaların düzelmesiyle birlikte kiraz çiçeklerin kokusu, daha uzun günler, güneşin öptüğü çatılar akla gelir. Tüm doğa yeni bir hayata uyandığında, romantizm duygusu havada duyulmaya başlar. İşte Avrupa'nın görülmeye değer en romantik şehirlerinden bazıları. Onlar gerçekleştirmeyi bekleyen bir peri masalıdır!


1. Cesky Krumlov, Çek CumhuriyetiAvrupa'da görülmeye değer 5 romantik şehirBu sevimli küçük bohem kasaba, Prag'ın sadece birkaç saat güneyinde yer almaktadır. Şehir, yerel halk ve Vltava Nehri'nde yüzmek için gelen ziyaretçiler ile yaz aylarında gerçekten canlanıyor, ancak burayı Nisan veya Mayıs aylarında ziyaret ederseniz, genellikle kendi başınıza yerinin tadını çıkarabilirsiniz.


2. Positano, İtalyaAmalfi Sahili'ndeki renkli kaya, Positano'daki en ünlüsüdür. Okyanusa bakan bir uçurumun üzerinde dik bir şekilde yer alan bu küçük kasaba, sıcak aylarda siyah kumlu plaja akın eden ziyaretçiler tarafından tercih ediliyor. Mayıs ayında ziyaret ederseniz, daha az ziyaretçi, biraz daha fazla konaklama ve restoran seçeneği ile ödüllendirileceksiniz.


3. Annecy, FransaAnnecy Gölü kıyısında yer alan ve bir kanal akışıyla çevrili olan Annecy, Fransa'nın en büyülü şehridir. Bu hazine gibi şehir, ilkbaharda çok sayıda çiçek saksılarıyla canlanır ve en iyi şekilde keşfedilir.


4. Brugge, BelçikaBruges, Belçika'nın en kuzey kesiminde yer almaktadır. Bu şirin küçük kasaba en çok sıcak aylarda ziyaret edilir. Yerel çikolataları, biraları ve tabii ki ünlü Belçika patateslerini mutlaka deneyin!


5. Braşov, RomanyaDoğu Avrupa’da romantik bir küçük kasaba için en iyi seçim Romanya'nın Brasov şehridir. Buradan çok çeşitli kaleleri, diğer küçük kasabaları ve tabii ki sonsuz doğayı keşfedebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sabahları şişkin bir göbeği önlemek için uzmanların önerdiği tek sıcak içecek

Gün boyu enerjik kalmak için uygulamanız gereken basit kurallar